Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie - PIONIERSKA OPERACJA

W dniu 17 maja 2016 r. około godziny 10 rozpoczęła się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie pierwsza w Polsce pionierska operacja wszczepienia specjalnego stymulatora u osoby w śpiączce. Jedną z operowanych osób była córka Ewy Błaszczyk - Aleksandra, która w śpiączce jest od 16 lat. Pionierskie operacje wszczepienia stymulatorów, mają pobudzać pracę mózgu, a co za tym idzie mogą przyczynić się do wybudzenia ze śpiączki. Podobne zabiegi przeprowadzano dotąd tylko w Japonii.

Pionierskie zabiegi przeprowadził  prof. dr hab. n. med.  Wojciech Maksymowicz oraz autor metody prof. Isao Morita oraz jego współpracownicy: Yoichi Hiramatsu i Takakazu Noda. W kolejnych dniach mają się odbyć operacje kolejnych pacjentów będących w śpiączce.

12 3 4

5  6 7 8