Rozmiar tekstu

KLINIKA KARDIOLOGII I CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

 

Serdecznie witamy na stronach internetowych Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) w Olsztynie.

Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych jest specjalistycznym Ośrodkiem leczenia pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego. W Klinice znajduje się 25 łóżek, 4 z nich to łóżka Intensywnej Opieki Kardiologicznej.

Klinika prowadzi działalność leczniczą, dydaktyczną i naukową w zakresie kardiologii i chorób wewnętrznych. Ośrodek dysponuje pracowniami diagnostycznymi (Echokardiografii, Badań Holterowskich i EKG, Testów wysiłkowych, Ergospirometrii, Ultrasonografii i Nieinwazyjnych Badań Naczyniowych), ponadto prowadzi Specjalistyczną Kardiologiczną Poradnię Przyszpitalną, oraz ściśle współpracuje z Ośrodkiem Rehabilitacji Kardiologicznej USK.

Zespół Kliniki składa się z doświadczonych lekarzy klinicystów posiadających specjalizacje z chorób wewnętrznych, kardiologii, hipertensjologii.Koordynatorem Kliniki jest dr hab. n. med. Leszek Gromadziński, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i kardiologii.

Nasze zainteresowania kliniczne i naukowe związane są przede wszystkim z diagnostyką i leczeniem chorych z przewlekłą niewydolnością serca, chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca i z zatorowością płucną. Prowadzimy także diagnostykę i leczenie powikłań kardiologicznych u pacjentów z chorobą nowotworową.

Klinika prowadzi badania naukowe u chorych z przewlekłą niewydolnością serca i zatorowością płucną oceniające nowe możliwości diagnostyki i leczenia. Prowadzi także badania oceniające wpływ nowych metod żywienia człowieka na zahamowanie miażdżycy i występowanie powikłań sercowo-naczyniowych wśród pacjentów z chorobami układu krążenia. Dodatkowo zajmuje się badaniami eksperymentalnymi w żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej.

W Klinice prowadzone są zajęcia dydaktyczne z chorób wewnętrznych i kardiologii dla studentów Wydziału Lekarskiego UWM w Olsztynie. Bardzo ważnym elementem działalności Kliniki są aktywne Studenckie Koło Naukowe: Internistyczno-Kardiologiczne (opiekun dr hab. n. med. Leszek Gromadziński), oraz Kardioonkologiczne (opiekun dr. n. med. Maciej Żechowicz).

Lekarze kliniki:

dr n. med. Beata Moczulska - specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog

dr. n. med. Maciej Żechowicz – specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z kardiologii

lek. Urszula Łączkowska - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog

lek. Robert Łowczak - specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z gastroenterologii

Lekarze rezydenci w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych

lek. Anna Bryczkowska

lek. Paulina Stempniewska-Gałecka

lek. Klaudia Samsel

lek. Sylwia Leśniewska

lek. Michał Smoliński

 

Numery Telefonów Kontaktowych

Koordynator Kliniki

dr hab. n. med. Leszek Gromadziński

89/ 524 53 87

89/ 524 53 89

Pielęgniarka Oddziałowa

mgr piel. Barbara Miłośnicka

89/ 524 53 90

Sekretariat Kliniki

Krystyna Stusio

89/ 524 53 91

Gabinet lekarski

dr n. med. Beata Moczulska

dr n. med. Maciej Żechowicz

89/ 524 53 85

Gabinet lekarski

lek. Urszula Łączkowska

lek. Anna Bryczkowska

89/ 524 56 39

Gabinet lekarski

lek. Robert Łowczak

89/ 524 53 94

Gabinet lekarski

lek. Paulina Stempniewska-Gałecka

lek. Klaudia Samsel

lek. Sylwia Leśniewska

lek. Michał Smoliński

89/ 524 56 43

Dyżurka pielęgniarek

89/ 524 53 83

Projekty w realizacji